Uczniowie kontra studenci

Aż 2 zespoły z naszej szkoły awansowały do II etapu ogólnopolskiego konkursu  „Progress Accounting Competition” organizowanego przez Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Konkurs jest adresowany do studentów rachunkowości, ale w tym roku rozszerzono go na uczniów techników. Zadania na I etapie obejmowały zarówno wiedzę z rachunkowości finansowej, jak i  w bardzo szerokim zakresie, tematykę związaną z rachunkowością zarządczą, rachunkowością grup kapitałowych i MSR. Młodzież naszej szkoły musiała się zmierzyć z trudnymi zagadnieniami, które znacznie wykraczały poza program nauczania na poziomie szkoły ponadpodstawowej. W kolejnych etapach uczniowie zajmą się m.in. rozwiązywaniem case study z zakresu rachunkowości. Kto będzie lepszy? Studenci rachunkowości czy uczniowie w zawodzie technik rachunkowości? Będziemy trzymać kciuki za nasze zespoły!

Uczniowie, którzy się zakwalifikowali do II etapu (2 zespoły 3-osobowe):
Emilia Kot, Maja Sznajder, Kamila Winiarska, Weronika Ratajczak, Mateusz Kałek, Mateusz Stankiewicz
Opiekunem uczniów jest Pani Anna Pawlak.
Skip to content