Klasy patronackie

Aż 6 firm sprawuje patronat nad klasami w zawodzie technik rachunkowości i technik ekonomista. Uczniowie poznają pracę w firmach „od kuchni”, uczestniczą w projektach, warsztatach i spotkaniach prowadzonych przez specjalistów z tych firm, a najlepsi mogą wziąć udział w praktykach zawodowych i stażach wakacyjnych organizowanych przez Patronów.

 

Firmy Patronackie (w kolejności alfabetycznej):

 • Bridgestone Shared Services Center w Poznaniu
  jest częścią grupy Bridgestone EMIA oraz jedną ze spółek Bridgestone w Polsce, w skład której wchodzą fabryki opon i oddział odpowiedzialny za sprzedaż. Wspólnie odpowiadają za to, że ich rozwiązania trafiają do klientów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
  Poznańskie centrum usług wspólnych Bridgestone powstało w 2011 roku. Obecnie zespół liczy już ponad 200 osób. Świadczy usługi biznesowe w obszarach takich jak finanse, księgowość, zakupy, podatki, kontrola wewnętrzna, prawo czy zasoby ludzkie. Pracują w międzynarodowym środowisku – obsługują spółki Bridgestone mające swoje siedziby w Europie, Indiach, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
 • Carl ZEISS Shared Services Sp. z o.o.
   jest spółką będąca częścią grupy ZEISS – czołowego światowego producenta w zakresie profesjonalnej optyki. Firma Carl ZEISS to firma z długą historią. Założona została w 1846 roku w Jenie jako zakład mechaniki precyzyjnej i optyki. Dzisiaj jest wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwem przemysłu optycznego oraz optoelektronicznego, zatrudniającym ponad 35 000 pracowników na całym świecie.
  Centrum rozliczeniowe Carl ZEISS Shared Services Sp. z o.o. w Poznaniu działa od 2012 roku. Zatrudnia obecnie ponad 120 pracowników zajmujących się obsługą finansowo-księgową spółek ZEISS zlokalizowanych w Europie oraz w Ameryce Północnej i pracujacych w 3 głównych działach takich jak: Zobowiązania, Należności oraz Księga Główna.
 • Franklin Templeton
  to globalna organizacja od 75 lat zarządzająca inwestycjami. Ponad 1300 specjalistów inwestycyjnych i ponad 9000 pracowników  Franklin Templeton jest  obecnych na całym świecie, dostrzegając pomysły inwestycyjne i potencjalne ryzyko u źródła. Te lokalne zespoły wnoszą dogłębne zrozumienie lokalnych firm, gospodarek i niuansów kulturowych oraz dzielą się swoimi najlepszymi przemyśleniami w globalnej sieci badawczej.
  Firma skupia grono niezależnych specjalistycznych organizacji zarządzających inwestycjami, by zapewniać klientom dostęp do głębokiej wiedzy i specjalistycznych analiz różnych klas aktywów, stylów inwestycyjnych i regionów geograficznych. Ma wsparcie w postaci globalnej infrastruktury obejmującej zasoby związane z badaniami, analizą danych i obsługą klientów.
 • Grant Thornton
  to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działa od 1993 roku i posiada ponad  900-osobowy zespół oraz 8 biur w kluczowych miastach, a rocznie obsługuje ponad 2,3 tys. klientów. Na świecie Grant Thornton obecny jest w 140 krajach i zatrudnia ponad 62 tys. pracowników, a historia firmy sięga 1904 roku.
         Nagrody i wyróżnienia:
  3 miejsce w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego DGP w kategorii „Duże firmy” (edycja 2022)
  Nagroda w konkursie Outsourcing Stars w kategorii Księgowość, Kadry, Płace (edycja 2021)
  5 miejsce w rankingu największych firm audytorsko-doradczych „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” pod względem zatrudnienia (edycja 2022) 
 • INGKA Business Service Center Sp. z o.o. 
  to centrum usług wspólnych IKEA, obsługujące procesy finansowo-księgowe oraz HR. W Poznaniu zatrudniają około 500 osób. Ingka wspiera sklepy IKEI w 16 krajach europejskich a jej pracownicy mówią w 22 językach, choć głównym językiem organizacji pozostaje nadal angielski.
 • MAN Shared Services Center
  jest jednym z pierwszych Centrów Usług Wspólnych (Business Services) otwartych w Poznaniu. Działa na rynku już od 2006 roku realizując procesy z zakresu finansów, księgowości, zakupów, HR oraz IT dla spółek produkcyjnych i serwisowo-sprzedażowych grupy MAN z 17 różnych krajów. Centrum zatrudnia około 300 osób pracujących w obszarach:  Purchase to Pay, Order to Cash, Master Data, General Ledger & Reporting, Human Resources & Payroll, Procurement, IT.W codziennej pracy pracownicy posługują się aż 11-stoma językami obcymi – między innymi językiem niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i tureckim.

Złota tarcza

2024-technikum-zloto
Skip to content