Zadbaj o siebie!

Wychodząc z założenia, że profilaktyka to najlepsza taktyka w trosce o zdrowie, a dobry nawyk regularnego badania warto kształtować jak najwcześniej, przystąpiliśmy jako szkoła do ogólnopolskiej akcji Avon pod nazwą NORMALNE, ŻE JE POZNAJĘ. To pierwszy w Polsce program edukacyjny w zakresie samobadania piersi skierowany do młodych dziewcząt powyżej 16 roku życia. W kwietniu grupka pełnoletnich dziewcząt z klas trzecich i czwartych wzięła udział w spotkaniu z edukatorką, z którą na fantomie uczyły się prawidłowego badania swoich piersi. Wierzymy, że takie prelekcje wpłyną na zwiększenie świadomości samobadania i uchronią nasze uczennice w przyszłości od zmierzenia się z walką z nowotworem i mastektomią piersi.  Dodatkowo w damskich toaletach pojawiły się naklejki  przypominające dziewczynom o samobadaniu piersi.

Skip to content