Od Labview po Księżyc: uczniowie eksplorują tajniki fizyki na Wydziale Fizyki UAM!

Wyjątkowe doświadczenia uczniów z projektu „Chemia i Fizyka od Kuchni” na Wydziale Fizyki UAM!

Mamy przyjemność podzielić się  inspirującymi wydarzeniami z udziałem drugiej grupy uczniów w ramach projektu „Chemia i Fizyka od Kuchni”. Uczestnicy odwiedzili Wydział Fizyki UAM na Morasku, kontynuując fascynującą podróż po tajnikach nauki.

Labview i przebiegi funkcji falowej – podobnie jak ich poprzednicy, uczestnicy projektu pisali aplikację w programie Labview, kreśląc przebieg funkcji falowej. To prawdziwie interaktywne doświadczenie pozwoliło im zgłębić tajemnice dudnień i zobaczyć, jak wygląda ich wykres.

Grające kieliszki i magia dźwięków – przy pomocy specjalnego programu uczniowie obserwowali zmiany częstotliwości dźwięku podczas doświadczenia z grającymi kieliszkami. To fascynujące spotkanie z fizyką dźwięku dostarczyło im niezapomnianych wrażeń!

Spektrometr fluorescencyjny i najnowsze badania spektroskopowe – uczniowie mieli okazję przyjrzeć się spektrometrowi fluorescencyjnemu i zapoznać się z najnowszymi badaniami w dziedzinie spektroskopii. To spotkanie z naukową nowoczesnością z pewnością rozszerzyło ich horyzonty!

Dotknięcie Księżyca i symulacja ruchu obrotowego Ziemi  – niecodziennym wydarzeniem było zobaczenie z bliska naturalnego satelity Ziemi. Naszej młodzieży udało się dotknąć Księżyca oraz symulować ruch obrotowy Ziemi przy Wahadle Foucault’a. To doświadczenie przyniosło im nie tylko wiedzę, ale i emocje związane z bliskim kontaktem z kosmosem.

Podziękowania dla Profesora Krzysztofa Dobka –  za cierpliwość i poświęcony czas. Jego zaangażowanie sprawiło, że nauka stała się fascynującą podróżą dla naszych uczniów.

Skip to content