Ćwicz umiejętności!

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” wrosła już na stałe w działalność edukacyjną naszej szkoły. Wiemy, że na rynku pracy liczą się nie tylko umiejętności zawodowe, ale także kompetencje miękkie. Olimpiada ZzT daje możliwość, aby zdobywać i rozwijać takie umiejętności jak współpraca w zespole, planowanie, organizowanie, efektywna komunikacja. Uczniowie samodzielnie organizują projekty społeczne, które rozwiązują problemy społeczności lokalnej, sami pozyskują sponsorów i współpracowników dla swoich projektów, promują swoją działalność w mediach. Na początku każdego roku szkolnego odwiedza nas „trasowicz” – finalista olimpiady, który propaguje realizację projektów społecznych i opowiada o swoim zrealizowanym projekcie. Serdecznie dziękujemy Filipowi, uczniowi technikum z Rzeszowa, który odwiedził nas w tym roku. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje wspaniałymi pomysłami na projekty.

Warto dodać, że nowy przedmiot „Biznes i zarządzanie”, który zastąpi Podstawy przedsiębiorczości, opiera się w dużej części o realizacje własnych projektów, doceniając ich wagę w rozwijaniu postawy przedsiębiorczej. My realizujemy takie projekty już od 2016 roku!

Skip to content