Mamy finał na PGE Narodowym!

6 grudnia 1981 – ostatnie dni przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. To moment, w którym rozpoczyna się scenariusz gry „Życie wśród regałów”. Kartki na żywność, czarny rynek, zamieszki, ZOMO, milicja, strajki, demonstracje, „Solidarność” – to realia, które towarzyszą graczom, wcielającym się w postacie z czasów schyłku PRL-u.

Koncepcja komputerowej gry historycznej stworzona przez 5 uczniów z klasy II w zawodzie technik programista z Zespołu Szkół Ekonomicznych ma ciekawą fabułę, opracowaną mechanikę gry, podział na akty i sceny.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą zarówno historyczną jak i programistyczną, umożliwiającą w przyszłości stworzenie prototypu gry komputerowej.
Serdecznie gratulujemy Jakubowi Masłowskiemu, Lechowi Nowickiemu, Borysowi Turonkowi, Adamowi Barczakowi, Krzysztofowi Budziczowi z klasy 2P zajęcia 6. miejsca w Polsce w konkursie Histhack i awansu do finałowej 16-tki!
Jury oceniło wybrane scenariusze jako wyróżniające się walorami edukacyjnymi, szczegółowo dopracowane i zawierające wiele faktów historycznych.
Zespoły będą rywalizować 13-14 kwietnia 2023 r. na PGE Narodowym w ramach Kongresu Pamięci Narodowej.
Organizatorem hackathonu jest IPN a opiekunem uczniów p. Tomasz Retman.

Skip to content