Kompozycja i estetyka w grafice -projekt klas reklamy

W I sem. 2022/23 uczniowie drugiej klasy reklamy uczestniczyli w projektach:
▶️grupa 2R1/1 – Kompozycja i estetyka w reklamie
▶️grupa 2R1/2 – Polska Szkoła Plakatu.
Podczas realizacji projektu „Kompozycja i estetyka w grafice” młodzież zapoznała się z regułami i rodzajami kompozycji, a także liternictwem w reklamie, kolorystyką i interpretacją kolorów. Produktami projektu były prezentacje i filmy edukacyjne oraz różne formy wizualne i smakowe, tj. kolorowe ciasteczka i bransoletki, gry edukacyjne, np. Milionerzy, Koło Fortuny czy Familiada i in.
Podczas realizacji projektu „Polska Szkoła Plakatu” uczniowie zapoznali się z sylwetkami słynnych polskich plakacistów oraz ich dziełami tworzonymi w różnorodnych technikach plastycznych i graficznych. Młodzież tworzyła tematyczne prezentacje i filmy edukacyjne a także przygotowała różne gry edukacyjne prezentujące dorobek Polskiej Szkoły Plakatu, tj. PlakatoPuzzle, krzyżówki tematyczne, quizy i in.
Wszystkie przygotowane materiały edukacyjne posłużą uczniom kolejnych roczników, aby w przyjemnej formie, formie zabawy, przyswoili sobie tak ważne dla uczniów reklamy zagadnienia.
Skip to content