Myślenie jest ważne!

W czerwcu uczniowie dwóch klas mieli okazję wziąć udział w projekcie „Akademia XXI – 3 Misja UAM – Design thinking & Bezpieczna tożsamość w sieci”. Podczas zajęć zostali zapoznani z myśleniem projektowym i nauczyli się, czym jest innowacja, zrozumieli podstawowe zasad metody Design Thinking, poznali postawy kreatywnego rozwiązywania problemów, znaczenia otrzymywania informacji zwrotnej oraz reakcji na nią a także wartości uczenia się, wczesnego rozpoczynania współpracy oraz ciągłej iteracji w celu osiągnięcia najlepszych wyników. Uczestnicy poznali także proces oraz narzędzia, które można w nim wykorzystywać.
W drugim komponencie projektu uczestnicy poznali podstawowe metody zapewnienia bezpieczeństwa własnego, swoich bliskich i firm w sieci. Uzyskali też informację o narzędziach i zasobach, z których mogą korzystać, aby przezwyciężyć zagrożenia dla własnego bezpieczeństwa cybernetycznego oraz dowiedzieli się,  gdzie mogą sprawdzić poziom bezpieczeństwa swoich kont.
Zajęcia prowadzili: Marta Gruszczyńska – Ludwiczak oraz Dariusz Janiec.

Skip to content