Doceniamy Waszą aktywność społeczną!

Zakończenie roku szkolnego to także czas na podsumowanie projektów realizowanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Finalistami olimpiady zostały 3 zespoły (13 uczniów).
Serdecznie gratulujemy działań w różnych dziedzinach na rzecz społeczności uczniowskiej, społeczności lokalnej oraz społeczności ogólnopolskiej!
Zespołowi „My Way” gratulujemy nagrody Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w Wielkopolsce oraz nominacji do najwyższej nagrody – „Złotego Wilka”!
♥Projekt „Cześć Ukraino, Привіт Польща” – Weronika Godawa i Daria Poshukailo
Weronika i Daria w swoim projekcie udowadniały, że stereotypy dotyczące narodowości nie powinny rządzić naszym życiem i sposobem myślenia. Poszukiwały i pokazywały to, co łączy Polaków i Ukraińców w kulturze, sporcie, kuchni, tradycjach i w codziennym życiu. Pochodzą z różnych krajów, ale świetnie dogadywały się podczas pracy nad projektem, pokazując, na swoim własnym przykładzie, że więcej nas łączy niż dzieli.
♥Projekt „Phone Release” – Agata Mikołajczak, Adam Cieślewicz i Stanisław Grzegorzewicz – programiści z klasy 3.
Celem projektu było uświadomienia istnienia problemu nadużywania telefonu, urządzeń elektronicznych, Internetu, w tym gier i mediów społecznościowych.
Pokazywali swoim rówieśnikom nie tylko zagrożenia wynikające z tego nadużywania ale także radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w tym zakresie. Starali się pomóc w znalezieniu równowagi między pracą i nauką, przyjemnością oraz zdrowiem. Zachęcali do racjonalnego postępowania i rozsądnego korzystania ze zdobyczy techniki oraz nawiązywania relacji w prawdziwym świecie. Stworzyli tematyczną stronę internetową oraz interesujące animacje, które w sposób obrazowy i czytelny przemawiały do odbiorców projektu. Zakwalifikowali się do programu partnerskiego firmy Capgemini, wspierającej projekty Zwolnionych z Teorii
W Olimpiadzie Zwolnieni z teorii przyznawane są 3 kategorie nagród: Brązowy Wilk za najlepszy projekt w szkole, Srebrny Wilk za najlepszy projekt w województwie i Złoty Wilk za najlepszy projekt w Polsce.
♥Projekt My Way zdobył:
🏅Brązowego Wilka za najlepszy projekt w szkole,
🏅Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie
🏅 oraz nominację do Złotego Wilka za najlepszy projekt w Polsce
Projekt prowadzili:
Dawid Fekner, Mateusz Kałek, Damian Pałuka, Błażej Kicior, Marta Brzozowska, Zuzia Duszyńska – to uczniowie naszej szkoły, oraz Nikola Dymitrak z XI LO.
Całym projektem zarządzała Agata Musielak.
To, co zasługuje na podkreślenie to fakt, że mamy tutaj przedstawicielki i przedstawicieli zarówno klasy ekonomicznych, klasy rachunkowości oraz klasy turystycznej, a także uczniów dwóch szkół!
To jest dopiero prawdziwa kooperacja!
Zespół „My Way” pokazywał beneficjentom różnorodne ścieżki kariery, przekazywał informacje o różnych zawodach, wspierał w pisaniu dokumentów aplikacyjnych. Dla organizatorów projektu ważne było to, aby dalszą drogę kariery wybierać świadomie i odpowiedzialnie, opierając się na wiedzy.
Prowadzili profil na Instagramie oraz konto na TikToku, udzielając nie tylko porad i przekazując wiedzę, ale także w zabawny sposób dokumentując pracę zespołu.
♦️ Stworzyli karcianą grę edukacyjną, dotyczącą inwestowania w swoją karierę i odwiedzili kilkanaście szkół w ramach promocji tej gry.
🤷‍♀️Realizacja projektu wymaga dotarcia do beneficjentów.
W tym celu nie tylko prowadzili media społecznościowe, ale także uzyskali wzmianki w różnego rodzaju innych mediach (19 publikacji!), w tym 5 artykułów w gazetach lokalnych, wzięli udział w audycji telewizyjnej na żywo oraz udzielili wywiadu Swarzędzkiej Telewizji Kablowej.
Udało im się przeprowadzić wywiad ze znamy aktorem i modelem Bartkiem Piekarskim, dotyczący jego kariery zawodowej
‼️Łącznie dotarli do 100 tys. beneficjentów.
Uzyskali patronaty honorowe: Prezydenta Miasta Poznania, wójta gminy Komorniki, Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.
Brali udział w 3 programach partnerskich:
Warto dodać, że dla Agaty i Dawida to jest już drugi projekt – w ubiegłym roku szkolnym organizowali projekt „Hot Wheels”, który zebrał także wysokie noty.
Opiekunem zespołów w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii jest p. Emilia Mendak
Skip to content