Świąteczna Ekspedycja: spotkanie z historią, nauką i magią bożonarodzeniową!

W pierwszą grudniową sobotę uczniowie klas 1P i 1T uczestniczyli w wyjątkowej podróży do Drezna. Podczas tej wyprawy odwiedzili Muzeum Higieny, gdzie mieli okazję zgłębić tajniki ludzkiego organizmu za pomocą interaktywnych eksponatów, wzbogacając swoją wiedzę i doświadczenia.

Nie zabrakło też spotkania z barokowym dziedzictwem – przenosząc się do Starego Miasta uczniowie podziwiali kompleks pałacowo-parkowy Zwinger, kościół dworski Hofkirche oraz Tarasy Bruhla, zanurzając się w historii i architekturze tego regionu. Wizyta na najstarszym niemieckim jarmarku, drezdeńskim Striezelmarkt, była kolejnym wyjątkowym doświadczeniem. Przystrojone stragany, atmosfera świąteczna, aromatyczne przysmaki i tradycyjne ozdoby wprowadziły uczniów w wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia.  Zakupy pamiątek oraz uczestnictwo w tradycyjnych świątecznych rytuałach zakończyły to wyjątkowe spotkanie z kulturą i tradycją naszych zachodnich sąsiadów. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Drezna za gościnność oraz przemyślane i interesujące przewodnictwo.

Skip to content