Generacja X, Y czy Z?

Różnice międzypokoleniowe na rynku pracy, czyli jak pracować z innymi generacjami? Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki dla naszych uczniów z klasy czwartej informatycznej i programistycznej, od osób, które ze wszystkimi generacjami mają w swojej firmie do czynienia na co dzień – p. Ani i p. Pauli z Miele Global Services.
Trochę niepokoją nas informacje o pokoleniu Alfa, które już lada moment przyjdzie do naszej szkoły, a za kilka lat wejdzie na rynek pracy – to dopiero będzie wyzwanie dla nauczycieli, ale też dla naszych absolwentów, którzy będą szefami tego pokolenia
Kilka określeń dotyczących tego pokolenia: „Always on” (zawsze podłączeni), „Net Gen” (pokolenie sieci), „Digital Natives” (cyfrowi tubylcy), „Google Kids”.
Jak sądzicie, jest czego się obawiać?
Skip to content