Bridgestone dla Twojego bezpieczeństwa!

18 września firma patronacka Bridgestone SSC zorganizowała dla uczniów klas trzecich, przyszłych kierowców, akcję dotyczącą bezpieczeństwa na drodze „To nie gra”. Każda klasa III mogła podczas spotkania dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć, gdy jesteśmy świadkami wypadku na drodze – czy najpierw dzwonić pod 112, czy może na początku zadbać o własne bezpieczeństwo, np. zatrzymać się we właściwym miejscy, założyć kamizelkę odblaskową itp. Uczniowie dowiedzieli się także, co to jest bieżnik i jak można zmierzyć, czy nie przekracza on wartości krytycznej, która może doprowadzić do wypadku. Ciekawym doświadczeniem były też alkogogle, dzięki którym można było zobaczyć, jak wygląda reakcja osoby po spożyciu alkoholu i jej możliwości kontrolowania swoich ruchów. Dużą popularnością cieszył się też symulator dachowania – tutaj uczniowie dowiedzieli się także, jak prawidłowo zapinać pasy i ile ważą niektóre nieumocowane w samochodzie przedmioty. Okazało się, że przy prędkości zaledwie 50 km/h, podczas dachowania telefon osiąga wagę 6,5 kg, co może spowodować dodatkowe obrażenia kierowcy czy pasażera.

Serdecznie dziękujemy za organizację tej akcji! Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do zwiększenia bezpieczeństwa naszych młodych kierowców. Przekazane uczniom apteczki z pewnością się przydadzą do udzielenia pierwszej pomocy (choć życzymy wszystkim, aby nie było takiej potrzeby).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na http://www.fb.com/zse.poznan

Skip to content