Tester oprogramowania vs programista

W grudniu odbyło się pierwsze z serii spotkań dla klasy II w zawodzie technik programista, związanych z poznawaniem potencjalnych stanowisk pracy. Gościem uczniów (oczywiście on-line) był p. Marek Lewandowski z firmy Capgemini Polska – Test Automation Leader i Quality Assurance Leader.

Spotkanie dało naszym młodym programistom odpowiedzi na wiele pytań, m.in.
– czy od testera wymaga się takich samych umiejętności zawodowych jak od programisty?
– jakimi cechami osobowości powinien legitymować się tester oprogramowania?
– jak wygląda proces rekrutacji na to stanowisko?
–  co jest faktem a co jest mitem dotyczącym pracy testera oprogramowania?
Ciekawym elementem spotkania była też możliwość przedstawienia przez uczniów swoich pomysłów na testowanie funkcjonalne, niefunkcjonalne oraz na testy regresji popularnego urządzenia do sprzedaży napojów. Serdeczne podziękowania i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Skip to content