Dodatkowe informacje

Drodzy uczniowie / Szanowni rodzice,

przed Wami decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Jak ją właściwie podjąć? Na co zwrócić uwagę? Ta decyzja należy do tych wyjątkowo trudnych. Warto więc zastanowić się nad jej podjęciem bardziej szczegółowo. Dla młodego człowieka wybór szkoły to pierwszy poważny krok w dorosłość. Potrzeba określenia celu i swojego miejsca w przyszłości to ważny element życiowej satysfakcji.
Wyniki badań wskazują, iż Rodzice – jako osoby znaczące, autorytety w kształtowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej swojego dziecka, mogą pomóc w wyborze szkoły ponadpodstawowej i wykreowaniu dalszej ścieżki edukacji. Dlatego też poniższa broszura/publikacja zawiera bogate oferty szkół oraz przedstawia szereg możliwości, z których mogą skorzystać uczniowie i uczennice szkół podstawowych w momencie wyboru ścieżki zawodowej. Jedną z dróg, którą można podążać jest szkolnictwo zawodowe, które w Poznaniu i powiecie poznańskim stoi na bardzo wysokim poziomie. Zapraszamy do świata „Szacuna dla zawodowców” i zachęcamy do obejrzenia naszego filmu Przyszłość dla zawodowców!

Materiały:
link do filmiku na YouTube
broszura zawierająca najważniejsze informacje dot. szkolnictwa zawodowego

Złota tarcza

2024-technikum-zloto
Skip to content