Z pasją o Powstaniu Wielkopolskim

Czy można ciekawie opowiadać o Powstaniu Wielkopolskim?
Można! Jeżeli robi się to z pasją i miłością do historii – taką osobę poznaliśmy podczas szkolnych obchodów rocznicy tego powstania! Naszym gościem był Pan Eligiusz Tomkowiak- członek Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, sekretarz i współautor Słownika biograficznego Powstańców Wielkopolskich, kolekcjoner pamiątek powstańczych, wśród których są egzemplarze unikatowe w skali regionu i kraju.
Za popularyzację i upamiętnienie historii Polski Pan Eligiusz został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Został też laureatem Honorowej Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego.
W spotkaniu brali również udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.
Spotkaniu towarzyszyła ekspozycja pamiątek z tego ważnego dla Wielkopolan wydarzenia.
Skip to content