W inwestorskiej „piątce” w Polsce!

Inwestowanie na giełdzie niektórym przychodzi z łatwością. Nie bali się podjąć tego ryzyka Patrycja, Antek i Jakub z klasy III, którzy wywalczyli V miejsce w Polsce w finałowych zmaganiach (I miejsce po I etapie) w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, której organizatorem była Warsaw Stock Exchange (GPW). W finale walczyło 26 najlepszych zespołów, które rywalizowały o jak najwyższą stopę zwrotu, mając do dyspozycji akcje, ETFy oraz kontrakty terminowe notowane na GPW.

Opiekunem zespołu była p. Janeta Kasprzycka

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Organizatorami projektu są Warsaw Stock Exchange (GPW) w Warszawie, Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny . Partnerami konkursu są: Dom Maklerski BOŚ SA, Santander Biuro Maklerskie, Santander Leasing Polska, KDPW oraz Warszawski Instytut Bankowości.

Skip to content