Kiedyś liczydło, a teraz…?

Rachunkowość nieodmiennie kojarzy się z rachowaniem, czyli liczeniem. Ta umiejętność jest niezbędna w pracy każdego księgowego, którego pracę kiedyś wspomagało liczydło – wynaleziony w czasach starożytnych mechaniczny przyrząd umożliwiający operacje arytmetyczne. Później liczydło zostało zastąpione przez mechaniczne maszyny liczące a następnie przez kalkulator. Dzisiaj podstawowym narzędziem pracy każdego księgowego jest komputer wyposażony w specjalistyczne programy finansowo – księgowe. Podczas nauki w szkole, uczniowie w zawodzie technik rachunkowości poznają kilka z nich. Dzięki umiejętności obsługi tych programów ich praca w biurze rachunkowym jest przyjemna i bardzo sprawna.

Na 60-lecie naszej szkoły uczniowie mogli przenieść się do dawnych czasów i poznać zasady liczenia na liczydle i zobaczyć, jaki strój „służbowy” był noszony przez księgowych.

Skip to content