Zwycięzcy turnieju szachowego!

Kwiecień upłynął w naszej szkole pod hasłem promocji szachów – można było pograć podczas przerwy oraz rywalizować w turnieju szachowym.
Myślicie, że to zwykła nudna gra? Nic bardziej mylnego!
  • Szachy uczą patrzenia w przyszłość. Każdy ruch wymaga przewidzenia reakcji przeciwnika i zaplanowania własnej strategii na kilka kroków naprzód.
  • Sytuacja na szachownicy zmienia się dynamicznie. Trzeba nieustannie analizować nowe układy, dostrzegać zagrożenia i szukać najkorzystniejszych rozwiązań pod presją czasu.
  • Gra wymaga logicznego myślenia (lewa półkula mózgu pracuje!) do kalkulacji wariantów, a jednocześnie wyobraźni przestrzennej i intuicji (pracuje prawa półkula) do rozpoznawania skomplikowanych wzorów wizualnych na tablicy.
🏆Kto zwyciężył w tej logicznej rozrywce?
1. miejsce: Mikołaj Kwiatkowski 5ERa
2. miejsce: Tymoteusz Szwarczewski 4ERa
3. miejsce: Tymoteusz Majewski 2ERa
Gratulujemy serdecznie!
Turniej zorganizował p. Przemysław Głowacz
Nagrody dla zwycięzców (karty prezentowe) ufundowała Rada Rodziców
Przejdź do treści