Gwiazda Zespołu Szkół Ekonomicznych!

W tym roku szkolnym grono pedagogiczne, po raz pierwszy w historii „Staszica”, ufundowało nagrodę specjalną dla absolwenta – Gwiazdę Zespołu Szkół Ekonomicznych. Gwiazda to symbol mądrości, przewodzenia, symbolizuje nadzieję i szczęście. Gwiazdą nazywa się osobę podziwianą.
Statuetkę „Gwiazdy” postanowiono przyznać Aleksandrowi Pomarkiewiczowi – za stawianie sobie ambitnych celów i wytrwałość w dążeniu do ich realizacji, wszechstronność, bycie liderem potrafiącym motywować każdy zespół, w którym działał, do wytężonej pracy i prowadzenie go do wielu sukcesów, zarówno sportowych, jak i naukowych. Olek wykorzystywał swoje predyspozycje na wielu płaszczyznach, sięgając po laury w ogólnopolskich konkursach, turniejach i olimpiadach, ale był też znakomitym i zaangażowanym sportowcem, wiele razy stojącym na podium Licealiady.
Olku, niech „Gwiazda” oświetla Ci dalszą drogę!
Skip to content