Informatycy i Przyjaciele :)

W dniach od 11-13 października klasa 2i1 wraz przyjaciółmi z klas 2ERa oraz 2P przebywała na wycieczce w Karkonoszach. Pierwszym punktem programu była Jelenia Góra – Cieplice. Jednak prawdziwa wyjazdowa przygoda rozpoczęła się podczas wejścia na Zamek Chojnik – trzeba było pokonać Jaskinię Dziurawy Kamień, która jest najdłuższą w Karkonoszach jaskinią szczelinowa, powstałą w skałach granitowych.
Na zamku uczestnicy poznali legendy związane z tym miejscem oraz podziwiali panoramę rozpościerającą się
z wieży. A wieczorem – odpoczynek przy bilardzie, cymbergaju, piłkarzykach i grze w tenisa stołowego. Kolejnego dnia głównym programem była Śnieżka. Wyjście na szlak rozpoczęło się w Karpaczu przy Świątyni Wang. Piękna pogoda
i niesamowity zapał do pieszej górskiej wędrówki pozwoliły w dobrym tempie pokonać trasę. Trzeciego dnia po śniadaniu przyszła kolej na Wodospad Szklarki, Wodospad Kamieńczyka i przejście do Szklarskiej Potęby.
Opiekunowie dziękują uczniom za punktualność i zdyscyplinowanie podczas wycieczki oraz gratulują wszystkim dobrej kondycji!
Skip to content