Kto jedzie w przyszłym roku?

Wrażenia z wycieczki do Włoch, Austrii i Niemiec są tak wspaniałe, że w przyszłym roku z pewnością ustawi się kolejka chętnych na wycieczkę zagraniczną.  W dniach 17.09-23.09 klasy turystyczne 2T1 i 4PT uczestniczyły w wycieczce po wybranych krajach Europy. W Niemczech uczniowie odwiedzili Norymbergę, gdzie oprócz okazałego zamku, domu Albrechta Dürera i pięknych krętych uliczek, zobaczyli Pałac Sprawiedliwości- miejsce procesów norymberskich. We Włoszech sprawdzili jak bardzo krzywa jest wieża w Pizie, dlaczego Florencję nazwano „muzeum pod gołym niebem”, odbyli wędrówkę po Parku Narodowym Cinque Terre z uroczymi miasteczkami „wiszącymi na skałach”. Perełką w programie okazała się Wenecja. Wspaniałe budowle oraz ciekawe opowieści pani przewodnik sprawiły, że wszyscy byli pod wrażeniem miasta na wodzie. W drodze powrotnej zaplanowano krótkie zwiedzanie Graz, drugiego największego miasta w Austrii. Jego znakiem rozpoznawczym są nie tylko zabytkowe stare miasto, czy zamek, ale równie nowoczesne obiekty: Kunsthaus, galeria sztuki i Murinsel, sztuczna wyspa na rzece Mura z szklano- metalową konstrukcją.

Zajrzyjcie koniecznie do galerii zdjęć z wycieczki na http://www.fb.com/zse.poznan

 

Skip to content