Polub matematykę!

 29 września br. grupa 30 uczniów klas IV wzięła udział w szóstej edycji Festiwalu Matematyki organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu były „Zastosowania”. Młodzież miała okazję nie tylko wysłuchać dwóch interesujących wykładów: „Komu potrzebna jest matematyka” i „Krzywe stożkowe, a astronomia”, ale również zwiedzić Bibliotekę Wydziałową, która znacznie różni się od naszej biblioteki szkolnej, chociaż panie w niej pracujące są równie sympatyczne, jak #naMarszałkowskiej.
Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia eksponatów zgromadzonych w nowo utworzonym Muzeum Komputerów. Uczniowie, często po raz pierwszy w życiu, mogli na własne oczy zobaczyć „przodków” obecnych laptopów, a nauczycielki, z nieukrywanym wzruszeniem, powspominać sprzęt, na którym jeszcze jako studentki Wydziału Matematyki miały okazję pracować.
Skip to content