Programistki programistkom!

W sobotę do szkoły?
8 dziewcząt, młodych programistek z klasy I i II, wzięło 6 listopada  udział w finale projektu ITGrA, czyli IT GIRLS rEVOLUTION ACADEMY, realizowanego przez programistki i współpracujących wolontariuszy z firmy Capgemini. Dziewczęta w ciągu trzech godzin zaprojektowały i wykonały i przetestowały stronę internetową wg wytycznych przekazanych przez „klienta”.

W ramach zajęć trwających cały miesiąc dziewczęta uczyły się zarządzania projektem, poznawały świat sztucznej inteligencji, zasady testowania, oraz bezpieczeństwa w cyfrowej przestrzeni. I to wszystko w soboty!

Finał miał formę hybrydową – nasz zespół realizował zadanie ze szkoły, łącząc się z innymi uczestnikami, aby przedstawić efekty swojej pracy.
Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy z Capgemini, w szczególności dla Monika Goly, Zofia Święcicka, Siemianowska  Bernadetta, z którymi mieliśmy bezpośredni kontakt.
Do zobaczenia za rok!

Skip to content