Innowacyjne dzieło naszych uczennic!

„Dwujęzyczny audioprzewodnik po Poznaniu do pobrania na telefon” – to projekt zrealizowany w tym roku szkolnym przez klasę turystyczną 2P_T1. Zadaniem uczennic było przygotowanie materiałów do elektronicznego przewodnika: zdjęć, opisu atrakcji turystycznych w języku polskim i angielskim nagrania audio, a następnie umieszczenie ich na stronie izi.TRAVEL.
Efektem ich pracy jest darmowy audioprzewodnik dostępny dla wszystkich. Zdjęcia, nagrania, opisy i dwa filmy, zostały połączone z Mapą Google, dlatego użytkownicy mogą łatwo zlokalizować prezentowane obiekty.
▶️ Nasz przewodnik można znaleźć wpisując kluczowe słowo POZNAŃ w opcji wyszukiwania wycieczek z opcją słuchania na stronie https://www.izi.travel/en lub tytuł naszej wycieczki w jednym z zastosowanych języków:
▶️ Poznań – najciekawsze atrakcje,
lub
▶️ Poznań- the most interesting tourist attractions
W przewodniku znajdują się atrakcje turystyczne z Dzielnicy Cesarskiej, Placu Wolności, Starego Rynku i okolic, Ostrowa Tumskiego, Śródki, nabrzeża Jeziora Maltańskiego oraz lasu za nim (kładka w koronach drzew i Nowe Zoo). Zaproponowana trasa zwiedzania jest długa, jednak może być realizowana fragmentarycznie, w zależności od potrzeb.
Kiedy 25 czerwca br. publikowaliśmy przewodnik, jeszcze NIKT PRZED NAMI nie opracował materiałów o naszym mieście. Na stronie https://www.izi.travel/en można znaleźć audio przewodniki z całego świata. Cieszymy się, że teraz wyszukiwarka pokazuje również Poznań.
❗️ Podobny projekt rozpoczęła również klasa 1T1. Mamy nadzieję, że efekty będziemy mogli oglądać już we wrześniu 2021r.
Opiekunem projektu jest p. Karina Sebzda, wsparcie językowe: p. Violetta Czykun
Skip to content